fejsbuk (2 kB)
Ustawienia systemowe - dla rodzicówUSTAWIENIA SYSTEMOWE dla RODZICÓW

"Nawet nie wiecie jak bardzo Was kocham..."Dwudniowe spotkania ustawieniowe, prowadzi: Martin Walczak"Każda tzw. dysfunkcja, choroba, każde zaburzenie jest hołdem miłości dziecka dla rodziców."
Bert Hellinger

"Serce dziecka jest już tam, dokąd musi się jeszcze udać serce rodzica"
Bert Hellinger
Dla kogo?

ludziki (5 kB) Zapraszamy rodziców i opiekunów którzy:
 • Pragną pomóc swoim dzieciom w rozwiązaniu ich problemów:
  • lęki, agresja, inne trudne emocje
  • Zespół Aspergera (ZA)
  • Nadpobudliwość, ADHD, ADD
  • problemy z nauką,
  • fobie szkolne
  • anoreksja, bulimia
  • problemy zdrowotne
  • problemy wychowawcze
  • trudne sytuacje rodzinne
 • Zmagających się z takimi sytuacjami jak: rozwód, śmierć, choroba
 • Zainteresowanych polepszeniem relacji w rodzinie
 • Uporządkowaniem relacji ze swoimi dziećmi
 • Odnalezieniem się w roli rodzica.


JEŻELI SZUKASZ POMOCY, CHCESZ ZNALEŹĆ ROZWIĄZANIE,
I NAUCZYĆ SIĘ CZEGOŚ O SOBIE I SWYCH DZIECIACH

ZAPRASZAMY!


Dzieci kochają swoich rodziców bezgranicznie, tak samo rodzice swoje dzieci...
Czasem jednak ta miłość nie może swobodnie płynąć...
zdarza się wtedy, że dziecko zaczyna chorować...
albo zaczyna źle się zachowywać...
lub staje się nadpobudliwe.
Może pojawić się brak koncentracji... agresja... depresja, uzależnienie lub jakaś choroba somatyczna.
Rodzice i opiekunowie stają się często bezradni, rozpoczynają wędrówki po lekarzach i innych specjalistach, czasem te odyseje trwają przez lata...

Koncentracja na chorobie lub problemie sprawia, że coraz słabiej widzą dziecko, zapominają tak często o sobie i swoich potrzebach. Matki przestają mieć swoje życie, stają się obciążone ponad miarę, ojcowie albo odchodzą nie wytrzymując obciążenia, albo stają się półprzezroczyści... Zaczyna chorować cały system rodzinny.

Wszystkich tych, których dzieci są "trudne" albo poważnie chore zapraszamy na warsztaty, które pozwolą inaczej spojrzeć na chorobę lub niepełnosprawność Waszego dziecka. Razem będziemy patrzeć na to, jaka siła prowadzi dziecko, co je obciąża, jakie uwikłanie na nie działa. Jaka historia rodzinna nie pozwala odejść chorobie, uzależnieniu, problemom w szkole, w relacjach z rówieśnikami lub bliskimi?

Te tzw. "trudne dzieci" kochają swoich rodziców najbardziej, i dlatego pragną ich uratować biorąc na siebie to, co ciężkie. Całymi sobą, swoją chorobą lub swoim zachowaniem cały czas przypominają o czyimś trudnym losie, o kimś wykluczonym, o kimś, o kim się nie pamięta albo nie mówi. Kiedy, podczas pracy ustawieniowej, uda się takie uwikłanie zobaczyć, kiedy uda się dotrzeć do punktu, w którym miłość znów będzie mogła swobodnie płynąć, wtedy dzieci mogą zostać uwolnione. Mogą wrócić do dziecięcego świata, do zabawy, do spokoju i do zdrowia.


O metodzie:

Ustawienia systemowe to niezwykle silna i skuteczna metoda pozwalająca na dotarcie do głębokich przyczyn tego, co nas nurtuje. Obojętnie czy wykonujemy własne ustawienie, czy uczestniczymy jedynie jako reprezentanci w ustawieniach innych osób, stają się one inspirującym doświadczeniem zarówno rozwojowym jak i terapeutycznym, umożliwiającym dokonanie istotnych zmian.

Metoda ta - najkrócej - polega na "ustawieniu" swojej relacji czy rodziny. Osoby z grupy wcielają się w poszczególnych jej członków - reprezentując ich. Wykorzystuje się tu fascynujące zjawisko tzw. "wiedzącego pola" - obcy człowiek postawiony symbolicznie na miejscu kogoś z rodziny klienta, ma takie same odczucia, jak realna osoba.

Bert Hellinger, jej twórca, odkrył dzięki niej zasady, jakie zachodzą w systemach rodzinnych i wpływ tych systemów na kolejne pokolenia ich członków. Odkrył również, jak uporządkowywać pogmatwane i zerwane więzi, tak by swą rodzinę i związki doświadczać jako coś, co nas wspiera i z czego czerpiemy siłę.

Jeżeli chcesz pomóc swemu dziecku i sobie, jeśli chcesz coś zmienić, doświadczyć i nauczyć się czegoś ważnego - zapraszam. Można przyjść na spotkanie z własnym tematem/problem do rozwiązania lub uczestniczyć jako obserwator - brać udział w ustawieniach innych osób i w ćwiczeniach. Obie formy udziału są cenne dla uczestników.Informacje organizacyjne:

Kiedy:
patrz terminarz

Koszt: 450 zł osoby; 550 zł od rodziny, przy czym w sprawie dziecka mogą być obecni na warsztacie oboje albo jedno z rodziców.


Gdzie:
WARSZAWA.

Zapisy:
Martin: +48 501 732 110,


Miejsce na warsztatach gwarantuje wpłata zadatku w wysokości 50% ceny na konto:
numer konta zostanie podany mailowo bądź telefonicznie po zapisie.
Ilość miejsc ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń.


Daty i miejsca aktualnych spotkań i warsztatów patrz Terminarz...zielone (1 kB)

Š Copyright 2016 Cedr, Design by Martin
All Rights Reserved